vietnam

Магазин

ВИДЕО: Во Виетнам има човек кој не спиел од 1962 година

А1он
Осумдесетгодишниот Виетнамец Тај Нгоц не спие од 1962 година. Нема објаснување за неговата состојба, а лекарите постојано тестирале дали глуми несоница и откриле дека Нгоц
Свет

(ВИДЕО) Десетици жртви во пожар во зграда во Виетнам: дете фрлено од прозорец за да се спаси

А1он
Десетици луѓе загинаа во пожар во станбена зграда во виетнамската престолнина Ханој, објавија државните медиуми, а очевидци велат дека слушнале повици за помош и дека
Свет

Потврдена е смртта на момчето кое падна во окна на градилиште во Виетнам

А1он
Виетнамските медиуми објавија денеска дека е потврдена смртта на 10-годишното момче кое за време на новогодишната ноќ падна во тесна шахта на градилиште. Локалните власти
Свет

ВИДЕО: 10-годишно дете падна во бетонско окно во Виетнам, спасувачите два дена не можат да дојдат до него

А1он
Спасувачите во Виетнам се обидуваат да ослободат 10-годишно момче заробено длабоко во тесно бетонско окно на градилиште. Ли Хао Нам барал старо железо кога на
Свет

Тајфунот Нору пристигна до брегот на Виетнам, повеќе од 200.000 луѓе се во засолништа

А1он
Тајфунот Нору утрово пристигна до брегот на Виетнам, соопшти Националниот метеоролошки институт. Брзината на ветрот е од 103 до 117 километри на час, а централниот
Свет

Тајфунот „Нору” се приближува до Виетнам, наредена евакуација на дел од населението

А1он
Виетнамските власти денеска наредија евакуација на дел од населението поради наближувањето на тајфунот „Нору”, што се приближува од насока на Фипипините каде предвизика поплави и
Свет

Виетнамскиот министер за здравство е уапсен поради пумпање на цени на тестови за Ковид

А1он
Виетнамскиот министер за здравство Нгујен Тан Лонг и градоначалникот на Ханој Чу Нгок Ан се уапсени во истрага за вештачко зголемување на цените на тестови