vasington

Свет

Американската престолнина во доцните ноќни часови ќе биде управувана од „ноќен цар“

А1он
Администрацијата на Вашингтон наскоро ќе вработи заменик на градоначалникот задолжен за ноќниот живот на американската престолнина, објави весникот „Вашингтон пост“. Како што е наведено во
Економија

Арсовска во Вашингтон: За економски раст потребна е гаранција на безбедноста на инвестициите

А1он
Претседателката на Сојуз на стопански комори на Македонија (ССК), Данела Арсовска е во службена посета на Вашингтон. Целта на посетата е отпочнување на разговори за
Македонија

(ВИДЕО) Заев на средба со ФДМ во Вашингтон: Поддршка од заедницата на нашите иселеници за референдумот и за патот кон ЕУ и НАТО

А1он
Во рамките на посетата на Соединетите Американски Држави, каде отпатува за средба со потпретседателот Пенс, премиерот Зоран Заев придружуван од заменик претседателот на Владата задолжен
Свет

Поради ураганот Флоренс прогласена вонредна состојба во Вашингтон

А1он
Градските власти во Вашингтон денеска прогласија вонредна состојба поради доаѓањето на ураганот Флоренс. Градоначалничката на американската престолнина Мјуриел Баузер изјави дека потпишала наредба за прогласување