uragan

Свет

Ураганот Јулија ја погоди Никарагва

А1он
Ураганот Јулија денеска го погоди брегот на Никарагва, соопшти Националниот центар за урагани, предупредувајќи за опасни временски услови во наредните денови ширум регионот. Ураганот рано
Свет

Во ураганот Ијан загинаа 80 граѓани на САД, штетата е проценета на десетици милијарди долари

А1он
Бројот на загинати од ураганот Иан во САД се искачи на повеќе од 80, бидејќи жителите на Флорида и Јужна и Северна Каролина се соочуваат
Свет

Ураганот Орлен се засили во бура од четврта категорија додека се движи кон западно Мексико

А1он
Ураганот Орлен што брзо се засили на четврта категорија се приближува кон западно Мексико, каде се очекува да предизвика поплави опасни по живот, според Националниот
Свет

Штетата од ураганот Ијан во државата Флорида изнесува меѓу 28 и 47 милијарди долари

А1он
Флорида, Северна и Јужна Каролина денеска се обидуваа да се опорават од уништувањето предизвикано од ураганот Ијан, откако една од најмоќните бури што некогаш го
Свет

Фотографии пред и по ураганот на Флорида: Уништени делови од острови, срушени хотели

А1он
Воздушните снимки од американската Национална океанска и атмосферска администрација (NOAA) ги покажуваат последиците од разорниот ураган Иан. Повеќето куќи на островите Санибел и Каптива сè
Свет

(ВИДЕО) Ураганот Иjан уништи остров на Флорида

А1он
Моќниот ураган Ијан предизвика огромни штети и речиси уништи некои градови во американската сојузна држава Флорида, а на патот беше и островот Санибел во округот