tramp

Свет

Доналд Трамп прогласен за личност на годината во изборот на „Тајм“

А1он
Американскиот магазин „Тајм“ го прогласи новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп за „личност на 2016 година“, во неговиот традиционален годишен избор на личност што ја
Свет

Трамп го именува пензионираниот генерал Матис за нов министер за одбрана

А1он
Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го претстави пензионираниот генерал Џејмс Матис пред учесниците на митингот во Фејетвил во Северна Каролина и официјално го именуваше
Свет

Трамп против нарачката на нов „Боинг“ за претседателот

А1он
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека сака да се намалат трошоците за владината администрација и да се откаже нарачката на новите авиони за претседателот
Свет

Тимот на Трамп разгледува нови „ненуклеарни“ санкции против Иран

А1он
Тимот за транзиција на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп разгледува предлог за нови санкции против Иран кои немаат врска со нуклеарниот договор на Техеран иводечките
Свет

ЦИА го предупредува Трамп да не го поништува догoворот со Иран

А1он
Директорот на ЦИА, Џон Бренан го предупреди новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, да не го поништува нуклеарниот договор со Иран. – Укинувањето на овој договор
Свет

Трамп ја нападна Клинтон околу пребројувањето во Висконсин

А1он
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ја нападна Хилари Клинтон поради одлуката на нејзината изборна кампања да го поддржи пребројувањето на гласовите во сојузната држава Висконсин.