tramp

Свет

Американско разузнавање: Трамп ќе се соочи со зголемен ризик од меѓународни конфликти

А1он
Владата на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп ќе се соочи со ризик од меѓународни конфликти и отстапување од демократските вредности, предупредува американското разузнавање. – Случувањата
Регион

Тачи: Никој од Косово не е поканет на инаугурацијата на Трамп

А1он
Претседателот на Косово,Хашим Тачи, изјави дека нема да присуствува на инаугурацијата на новиот американски претседател Доналд Трамп. Тачи,кој се наоѓа во официјална посета на САД,уште
Свет

Трамп: Само глупави и будали луѓе се против добрите односи со Русија

А1он
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска ги осуди сите што се против добрите односи со Русија, нарекувајќи ги „глупави луѓе и будали“. – Добрите односи
Свет

Телефонски разговор Обама-Трамп: Двете страни задоволни од текот

А1он
Американскиот претседател Барак Обама телефонски разговараше со неговиот наследник Доналд Трамп, соопшти доцна синоќа Белата куќа. Според портпарлот на Белата куќа, Ерик Шулц, разговорот бил
Свет

Службите за безбедност на САД се подготвуваат за масовни протести на денот на инаугурацијата на Трамп

А1он
Гарантирањето на безбедноста на денот на стапувањето на должност на Доналд Трамп како претседател на САД може да се покаже како најсложената задача во современата
Uncategorized

Трамп го назначи Џејсон Гринблат за специјален претставник во меѓународните преговори

А1он
Џејсон Гринблат, еден од главните советници на новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп, ќе стане негов специјален претставник во меѓународните преговори, пренесоа американските медиуми. Веста ја
Свет

Трамп го издејствувал одлагање на египетската резолуција во ОН против Израел

А1он
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп го убедил шефот на египетската држава Абдул Фатах ал Сиси да ја одложи резолуцијата предложена во ОН од владата на
Свет

На инаугурацијата на Трамп ќе пее хорот на Храмот на мормоните

А1он
Хорот на Храмот на мормоните се согласил да пее на церемонијата на стапување на должноста на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, пренесуваат американските медиуми. Црквата