televizii

Македонија

АВМУ: Македонските телевизии лани работеле со загуба

А1он
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ја изработи Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за 2019 година според која вкупните приходи
Економија

Сметките за телевизија ќе бидат помали поради прекините, операторите најавуваат обесштетување на корисниците

Следната сметка за телевизија што ќе ја добијат корисниците од операторите ќе биде помала од вообичаената поради прекините во  реемитувањето кои почнаа вчера. Од компанијата
Македонија

АВМУ разгледува мерки за олеснување на работата на радиодифузерите

А1он
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги разгледува сет мерки со кои би се олеснила работата на радиодифузерите, имајќи ја предвид специфичната положба на медиумите
Македонија

Одложен најавениот прекин за реемитување на домашни и странски ТВ канали

А1он
Премиерот Оливер Спасовски и министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, се сретнаа со претставници на сите оператори обединети во Здружението на информатичко-комуникациски технологии,
Македонија

Секнаа владините пари: И велешката ТВ К1 отпушта вработени

А1он
Седуммина вработени од крајот на месецов остануваат на улица и од велешката телевизија К1, а откази се спремаат за уште неколку вработени, велат за А1он