svr

Свет

Шефот на руската разузнавачка служба: Западот ја турка Грузија во војна со Русија

А1он
Шефот на руското разузнавање тврди дека Западот ја турка Грузија, која граничи со Русија, во конфликт со Москва за да отвори втор фронт бидејќи војната
Македонија

ДИК: Не сме надлежни да одлучуваме по барањето мислење на Чулев за назначувањето шеф на СВР-Скопје

А1он
Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница утврди дека решението за назначување на раководна позиција од страна на министерот за внатрешни работи не претставува акт
Македонија

ДИК ќе одлучува по барањето од Чулев во врска со одлуката за назначување шеф на СВР – Скопје

А1он
Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница треба да одлучува по барањето на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење во врска со
Македонија

Сто килограми кафена материја во канти, најверојатно катран од афион, пронајдени во напуштена куќа во Кавадарци

А1он
Сто килограми кафена материја во канти, најверојатно катран од афион, пронајдени се во напуштена куќа во Кавадарци. Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски потврдува за
Македонија

Независниот синдикат на МВР реагира на прераспределувањата на нивни претставници

А1он
Независниот синдикат на полицијата денеска реагираше на најновите решенија донесени од страна на МВР за прераспределба на дел од вработени кои се претседатели на синдикални
Македонија

Превентивни активности на СВР Скопје за поголема безбедност на сообраќајот во општина Чаир

А1он
Одделението за превенција на СВР Скопје во соработка со општина Чаир и Мисијата на ОБСЕ во Скопје – канцеларија за развој на полицијата денеска во
Македонија

Кривични пријави за актуелни и поранешни директори на РЕК Битола и за АД ЕЛЕМ за загадување

А1он
СВР Битола поднесе кривични пријави против неколку поранешни и актуелни директори во РЕК Битола и против АД ЕЛЕМ поради постоење основи на сомнение за сторено
Македонија

МВР и ФФМ во кампања за спречување насилство за време на спортски натпревари

А1он
Одделението за превенција СВР Скопје во соработка со Фудбалската федерација на Македонија утре од 16:30 до 18:00 часот на фудбалскиот стадион „Телеком арена“ ќе ги
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски – СВР Скопје: Безбедносната состојба во Скопје стабилна

А1он
Безбедносната состојба во градот Скопје е стабилна и има тенденција на намалување на криминалот, е оценката што денеска раководните лица од Секторот за внатрешни работи