Сто килограми кафена материја во канти, најверојатно катран од афион, пронајдени во напуштена куќа во Кавадарци

Сто килограми кафена материја во канти, најверојатно катран од афион, пронајдени се во напуштена куќа во Кавадарци.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски потврдува за МИА дека синоќа во 18.45 часот, во напуштена куќа на улица „Рајна Соколова“ во Кавадарци, биле пронајдени десет канти со тежина од околу 100 килограми со непозната тврда кафена материја, најверојатно катран од афион.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Муковски, Василевски, Арнаудов останаа без обезбедување

Запленети 50 килограми марихуана кај Охрид

Приведени тројца кавадарчани осомничени за фалсификување пари

Ана Ололовска

Лишен од слобода Холанѓанец баран од Интерпол

Ана Ололовска

Кривична пријава за поранешен претседател на Здружението на пензионери „Општина Бутел Нов Живот“

Ана Ололовска