stip

Македонија

(ВИДЕО) Момчилова: Зошто власта гостува само во „Јади бурек“?

А1он
„Ако диктатурата е факт, тогаш револуцијата е обврска“, порача вечерва од Штип, професорката по физичко воспитување Слободанка Момчилова. „Зошто единствената емисија во која гостуваат е
Македонија

(ВИДЕО) Коцев: Македонците се борат за своите правидини

А1он
Кандидатот за градоначалник на Штип од редовите на опозицијата Здравко Коцев зеде збор на Граѓанскиот парламент вечерва и говорот го започна со македонската химна. Тој
Македонија

ВИДЕО: Штипјани побараа слобода, демократија и подобар живот

А1он
„Последниве четири години Штип изгледа како да е дел од држава каде што постојано се водат војни и мирот не завладеал подолго време, и воопшто
Македонија

ВИДЕО: Граѓански парламент во Штип

А1он
По новогодишните празници продолжи протестот на опозицијата во градовите низ Македонија со блокирање на сообраќајниците и со одржување на граѓански парламент. На Граѓанскиот парламент во
Македонија

Штипскиот градоначалник го посети првороденото бебе во 2013

А1он
Градоначалникот на Општина Штип, Зоран Алексов денеска го посети првото родено бебе во Клиничката болница-Штип. Малиот Матеј е првородено бебе на неговите родители. Мајката Аијола
Македонија

Штипската општина ќе обезбеди униформи за вработените во Брзата помош

А1он
Вработените во Итната медицинска помош во Штип ќе добијат униформи, донација од Општината. За оваа намена се обезбедени 200.000 денари. Како што соопшти градоначалникот Зоран Алексов, идејата