stevo pendarvoski

Македонија

Пендаровски во разговор со солидарни граѓани: Вашата хуманост ќе биде раскажувана и на идните генерации

А1он
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, преку видео врска поразговарал со неколку поединци кои со својот активизам, хуманост и солидарност помогнаа на многумина граѓани
Македонија

Пендаровски: Побарав од поглаварот и од реисот да делуваат превентивно и да не ги поттикнуваат собирите на големи групи верници

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска телефонски разговарал со поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, г.г. Стефан и со поглаварот на Исламската Верска Заедница, Реис