sredba

Регион

Mинистрите за надворешни работи на Грција и на Турција се сретнаа на Крит

А1он
Министрите за надворешни работи на Грција и на Турција се сретна денеска на грчкиот медитерански остров Крит, каде одржаа неформални разговори, јави грчкото државно радио,
Македонија

Проштална средба на Заев со амбасадорката на Франција во Македонија, Лоранс Оер

А1он
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска имаше проштална средба со амбасадорката на Франција во Република Македонија, Лоранс Оер. Претседателот Заев се заблагодари за придонесот на
Македонија

Неполни 24 часа по поплавата, Иванов на дружба со џез трубачот Сандовал?

А1он
Неполни 24 часа по поплавите, Ѓорге Иванов заедно со неговиот син отидоа на дружба со кубанскиот џез трубач, Артуро Сандовал. Сандовал веднаш на својот фејсбук профил
Македонија

(ВИДЕО) Тачи по средбата со Нуланд: Побрзо да се прекине кризата и да одиме на избори

А1он
Уште еднаш оовторувам дека имаме многу среќа што Соединетите Американски држави како наш партнер се многу заинтересирани да ни помагаат да ја оставиме назад оваа