Неполни 24 часа по поплавата, Иванов на дружба со џез трубачот Сандовал?

Од:

Неполни 24 часа по поплавите, Ѓорге Иванов заедно со неговиот син отидоа на дружба со кубанскиот џез трубач, Артуро Сандовал.

dobivaj vesti na viber

Сандовал веднаш на својот фејсбук профил ги објави заедничките фотографии со Ѓорге и Иван Иванови.

– Вистинска чест ми беше што го запознав Господинот Ѓорѓе Иванов и неговиот син денес, тој е еден од најфините луѓе кои што сум ги сретнал, напиша Сандовал на профилот.

Средбата на Иванов и Сандовал се случува во во време кога во Македонија се случува една од најкатастрофалните поплави, која однесе над 20 жртви.

Иванов истиот тој ден ги посети поплавените области и ги потсети граѓаните дека сега е момент за хуманост и донација.

Би можело да ве интересира

ДКСК: Обвинувањата од Иванов се паушални

Ана Ололовска

Порнешниот претседател Иванов бара од Антикорупциска информација за предметите што се водат за него

Ана Ололовска

Иванов: По ваква изјава на премиер, во секоја демократска земја паѓа владата

Жарко Настоски

Поништувањето на аболициите од Иванов е уставно, се отвора патот за предметите на СЈО

Кристијан Ландов

Вашингтон му се налути на Ердоган поради средба со претставници на Хамас

Жарко Настоски

Хоти ја потврди средбата со српската страна во Вашингтон, Тачи не кажа дали ќе учествува

Жарко Настоски