sredba

Македонија

Заев по средбата со рускиот амбасадор: Има потенцијал за подобра економска соработка

Потенцијалите на економската соработка, особено во земјоделството и производството на храна, како и интересот на нашата земја за проширување и унапредување на соработката во сферата
Македонија

Средба на претседателот Иванов со државен секретар од Франција

Кристијан Ландов
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ја прими Женевиев Дариесек, државен секретар во Министерството за вооружени сили на Француската Република. На средбата беа разменети
Македонија

Груевски одби средба со медијаторот Нимиц

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски утрово ја одбил поканата за средба од медијаторот Метју Нимиц. Неофицијално, во ВМРО-ДПМНЕ немало расположение за средба со медијаторот наспроти
Македонија

(ВИДЕО) Гаши: Странските дипломати не доаѓаат со готови решенија туку бараат начин за меѓусебен договор

А1он
Копретседавачот на институтот Европски совет за надворешни работи, Карл Билт, одржа работна средба со потпретседателот на Беса, Африм Гаши на која се разговарало за актуелната
Македонија

ВИДЕО: Почна средбата на албанските партии, Касами не дојде

А1он
Почна средбата на албанските партии потписнички на платформата. На средбата дојдоа лидерите на партиите од коалицијата Алијанса на Албанците и Али Ахмети и Артан Груби,
Македонија

Заев се сретна со Ханес Свобода во Виена

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска е во посета на Австрија. Попландево претседателот на опозицијата, Заев и заменик претседателката Шекеринска
Регион

Mинистрите за надворешни работи на Грција и на Турција се сретнаа на Крит

А1он
Министрите за надворешни работи на Грција и на Турција се сретна денеска на грчкиот медитерански остров Крит, каде одржаа неформални разговори, јави грчкото државно радио,
Македонија

Проштална средба на Заев со амбасадорката на Франција во Македонија, Лоранс Оер

А1он
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска имаше проштална средба со амбасадорката на Франција во Република Македонија, Лоранс Оер. Претседателот Заев се заблагодари за придонесот на
Македонија

Неполни 24 часа по поплавата, Иванов на дружба со џез трубачот Сандовал?

А1он
Неполни 24 часа по поплавите, Ѓорге Иванов заедно со неговиот син отидоа на дружба со кубанскиот џез трубач, Артуро Сандовал. Сандовал веднаш на својот фејсбук профил