soobrakjajka

Македонија

Сообраќајка во Хиподром: Скопјанец се бори за живот, тешко повредено 6 годишно дете

А1он
Вчера попладне патот од нас.Хиподром према нас.Илинден, кај ресторан „Хиподром“, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „Киа Пиканто“ со скопски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(37),
Македонија

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, двајца тешко повредени

А1он
Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв” и трактор, која синоќа се случила на патот Градско-Прилеп меѓу росоманските села Сирково