Тешка сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загинаа деветгодишно дете и мотоциклист

Од:

Денеска околу 13.00 часот во с.Трубарево се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „бмв“ со скопски регистарски таблички, управувано од Д.Д. (1948), пешак малолетник и мотор управуван од Ќ. И. (1980) од.с.Долно Лисиче.

Возачот на моторот на на самото место им подлегнал на повредите, а детето со тешки повреди и во критична состојба е префрлено во Ургентниот центар, но лекарите не можеле да го спасат.

Според првичните информации, 72-годишниот возач, кој со голема брзина влетал во неколкумина луѓе во прометно место, бил под дејство на алкохол.

Би можело да ве интересира

Свекор се обидел да ја силува снаата во Кичево

Ана Ололовска

Загина 20-годишник од Богданци откако со автомобил излетал од пат

Ана Ололовска

Косовец пронајден мртов на булеварот „Борис Трајковски“

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска

Возач загина по тешка сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица

Ана Ололовска

Триесет дена притвор за велешанец што два дена по ред силувал сосетка во нејзиниот дом

Жарко Настоски