sneg

Македонија

Маврови Анови со најмногу снег, денеска умерено облачно и студено

А1он
Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека највисока снежна покривка, од 40 сантиметри, измерена во 7 часот имало во Маврови Анови. Во Лазарополе има 35
Свет

Републиканската гарда се вклучи во спасувањето луѓе во две провинции на северот од Иран

А1он
Иранските власти ги испратија припадниците на Револуционарната гарда и војската во две провинции на северот од земјата погодена од обилни снежни врнежи, заради кои илјадници