sirija

Свет

Нападната е американска воена база во источна Сирија

А1он
Американската воена база во провинцијата Деир ез-Зор во источна Сирија беше под ракетен напад. Локален извор за РИА Новости изјави дека по ракетниот напад избил
Свет

ВИДЕО: Израел го нападна Дамаск, убиен ирански офицер

А1он
Сириската армија денеска соопшти дека соборила неколку израелски проектили истрелани од Голанската висорамнина во јужен Дамаск, јави државната новинска агенција САНА, повикувајќи се на воен
Свет

(ВИДЕО) Иран ги нападна Ирак и Сирија: Го уништивме шпионскиот штаб на ционистичкиот Мосад

А1он
Корпусот на револуционерната гарда на Иран (ИРГЦ) објави дека вчера со балистички ракети нападна цели во северен Ирак и Сирија. Нападот бил како одмазда за
Свет

Сирија: Израел истрела ракети кон нас

А1он
Сирија рано утринава собори израелски проектили кои беа истрелани од Голанската висорамнина кон областа околу главниот град Дамаск, соопшти сириската армија. Повеќето од израелските ракети
Свет

(ВИДЕО) Војната меѓу Израел и Хамас се шири во Сирија

А1он
Војната меѓу Израел и Хамас се шири во Сирија, поттикната од растечката нестабилност, насилството и недостатокот на напредок кон политичко решение на 12-годишниот конфликт, изјави
Свет

Американски Ф-16 нападнаа локации во Сирија поврзани со иранската Револуционерна гарда

А1он
Рано утринава американската војска изврши воздушни напади на две локации во источна Сирија поврзани со иранската Револуционерна гарда, објави Пентагон, додавајќи дека нападите ги извршиле
Македонија

Приведен криумчар на мигранти, пронајдени пет лица од Сирија

Орце Костов
Денеска (25.10.2023) околу 13 часот полициски службеници од РЦГР Југ- ПС за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишија од слобода Е.Р. (21) од