Damask

Свет

Сирија собори израелски проектили истрелани кон предградијата на Дамаск

А1он
Сириската противвоздушна одбрана денеска собори израелски проектили истрелани од окупираната Голанска Висорамнина на северот на Израел кон предградијата на Дамаск, чија цел била зграда, соопшти
Свет

Во воздушен напад погодена станбена зграда во Дамаск

А1он
Во воздушен напад врз Дамаск била погодена станбена зграда, а сириските медиуми обвинуваат дека Израел стои зад нападот. Според сириската агенција Сана, израелската агресија целела
Свет

Во текот на ноќта Израел изврши воздушен напад врз Дамаск

А1он
Израелски воени авиони извршија воздушни напади над Голанската висорамнина врз целни локации во јужна Сирија, при што е предизвикана материјална штета. Радарска локација на сириската
Свет

Најмалку 17 жртви во експлозија во воен автобус во Дамаск

А1он
Неколку војници загинаа, а повеќемина се повредени, откако се активира експлозивна направа поставена на воен автобус во Дамаск, јавија дел од британските медиуми. Засега нема
Свет

Дамаск: Турската армија директно учествува во акциите на терористите

А1он
Турската армија директно учествува во акциите на терористичките групи што ги поддржува во близина на градот Саракиб во провинцијата Идлиб, соопшти денеска сириската армија. Во