sijarto

Македонија

Заев-Сијарто: Унгарија ги поддржува интеграциите на Македонија во ЕУ и НАТО, а ќе се унапредува економската соработка

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и државниот секретар на МНР, Виктор Димовски, попладнево се
Македонија

Сијарто: Унгарија останува силен поддржувач на Македонија на патот кон ЕУ и НАТО

А1он
Денеска, во официјална посета на Република Македонија престојуваше министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто. За време на разговорите главна тема беше