sdsm.vmro-dpmne

Македонија

СДСМ: Срамно однесување на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на централната прослава за 11 октомври

А1он
Јавноста денеска беше сведок на срамно однесување на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ која требаше да учествува на централната манифестација во Куманово, по повод одбележувањето на големиот
Македонија

Партиите не ги даваат парите, ВМРО-ДПМНЕ условува: Ако министрите работат без плати, ќе се откажеме од средствата за партијата

Габриела Димковиќ-Мишевска
Тие што беа најгласни како да се крати буџетот, сега молчат. Не кажуваат дали ќе се откажат од државните пари со кои се финансираат партиите.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: За Зоран Заев е поважна суетата и личното богатење

А1он
Република Македонија се соочува со пандемија од огромни размери предизвикана од коронавирусот и со длабока економска криза која може да трае подолго доколку навремено не
Македонија

Редари од СДСМ ги чуваа штабовите на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Виктор Јованов
За време на вчерашниот голем митинг на СДСМ во Скопје, од страна на владејачката партија дополнително биле ангажирани лица да ги обезбедуваат партиските простории на