Редари од СДСМ ги чуваа штабовите на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Од:

За време на вчерашниот голем митинг на СДСМ во Скопје, од страна на владејачката партија дополнително биле ангажирани лица да ги обезбедуваат партиските простории на ВМРО-ДПМНЕ во главниот град од евентуални напади од присутните на митингот.

Пред секој штаб на ВМРО-ДПМНЕ беа поставени најмалку петнаесетина лица задолжени да го обезбедуваат партискиот објект од сите кои присуствуваа на митингот на владејачката партија.

Големиот митинг на СДСМ во Скопје се одржа на точно една недела пред локалните избори и на роденденот на Зоран Заев.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

СДСМ: Срамно однесување на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на централната прослава за 11 октомври

А1он

Партиите не ги даваат парите, ВМРО-ДПМНЕ условува: Ако министрите работат без плати, ќе се откажеме од средствата за партијата

Габриела Димковиќ-Мишевска

ВМРО-ДПМНЕ: За Зоран Заев е поважна суетата и личното богатење

А1он

Десковска: Поздрав до фотографката, на митинг бев со приватно возило

Блокиран град, нервозни граѓани, партиите не се откажуваат од автобус-митинзите

Предраг Петровиќ

Мицкоски: Ние од ВМРО-ДПМНЕ не се откажуваме од ниеден човек

Татјана Ташкова