saudiska arabija

Свет

Саудиска Арабија со рекорден буџетски суфицит во 2012 година

А1он
Најголемиот извозник на нафта во светот Саудиска Арабија оствари рекорден буџетски суфицит од 102,9 милијарди долари, што претставува 15 отсто од бруто домашниот производ, соопшти министерството
Свет

Почина принцот Најеф, наследникот на престолот во Саудиска Арабија

А1он
Принцот – престолонаследник Најеф бин Абдул Азиз Ал Сауд почина денеска во болницата во Женева, објави државната телевизија на Саудиска Арабија, повикувајќи се на извори