oae

Свет

ВИДЕО: Путин се сретна со шефот на Обединетите Арапски Емирати

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави неодамнешната одлука на ОПЕК, Русија и другите земји производители на нафта да го ограничат производството како клуч за стабилизирање
Свет

ОАЕ ќе испратат амбасадор во Иран, градат подобри односи

А1он
Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) се подготвуваат да испратат амбасадор во Техеран за да ги обноват добрите односи со Иран, изјави денеска Анвар Гаргаш, советник на
Свет

Израел го потпиша првиот договор за слободна трговија со арапска земја

А1он
Израел и Обединетите Арапски Емирати по нормализирањето на дипломатските односи во 2020 година, денеска потпишаа договор за слободна трговија, прв од таков вид меѓу Израел
Регион

Заедничка иницијатива на Грција и ОАЕ за инвестиции од четири милијарди евра во Грција

А1он
Заедничка иницијатива за инвестиции во Грција во висина од четири милијарди евра и низа билатерални договори во областа на инвестициите, економската и техничката соработка, индустријата
Свет

ВИДЕО: Експлозија во центарот на Абу Даби, луѓето во паника излегоа на улиците

А1он
Жителите на Абу Даби во Обединетите Арапски Емирати синоќа исплашени поради експлозија на плинска боца во една од зградите во центарот на градот, излегоа на