ruski avion

Свет

Руски авион се урна во близина на Севастопол

А1он
Рускиот авион се урна во близина на Севастопол, соопшти гувернерот Михаил Развозаев. Пилотот се катапултирал. Спасувачите го евакуирале на 200 метри од брегот. Нема загинати
Свет

(ВИДЕО) Се урна руски воен авион, најмалку 65 лица загинаа

А1он
Руски воен транспортен авион Иљушин-76 се урна во јужната област Белгород, која граничи со Украина. Најмалку 65 лица загинаа, пренесува Би-Би-Си. ❗️Apparently, the 🇷🇺IL-76 was
Македонија

Лавров доаѓа во Скопје: „Изгледа Бугарија и вети на Македонија дека ќе го отвори воздушниот простор“

Орце Костов
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе учествува на состанокот на ОБСЕ во Скопје на 30 ноември и на 1 декември ако Бугарија го
Свет

ВИДЕО: Украинската армија собори руски хеликоптер Ка-52 кај регионот Запорожје

А1он
Укранската армија објави видео од соборувањето на рускиот хеликоптер Ка-52 некаде во регионот Запорожје. Видеото се прошири на социјалните мрежи, а беше објавено и на
Свет

ВИДЕО: Се сруши руски авион и предизвика голема експлозија на Крим

А1он
На Твитер се појави видео од падот на рускиот авион. Роб Ли, кандидат за докторат на Катедрата за воени студии на Кралскиот колеџ во Лондон