razbistri se

Македонија

„Водовод“ не ги послуша антикорупционерите: Избришани каматите на 396 неплаќачи на вода во ек на изборна кампања

Маја Илиевска-Пачемска
ЈП„Водовод и канализација“ не ги послуша антикорупцинерите и во ек на изборна кампања ги отпиша каматите на вкупно 396 неплаќачи на вода кои се обврзале
Видео Македонија

(ВИДЕО) Во 21 век жителите на Кучково без вода: „Јас носам вода од селската чешма, а жена ми пере со скршена рака“

Мери Јордановска
Со шишиња, кофи, и сè што ќе им се најде при рака, десетици жители од селото Кучково во Општина Ѓорче Петров чекаат ред пред селската
Македонија

Со три капки лимон скопската вода е лесна за пиење, мит е дека не е безбедна за бубрежно болните

Маја Илиевска-Пачемска
Првиот совет што го добиваат пациентите кај кои се дијагностицира некаква бубрежна болест е да не пијат повеќе вода од чешма, а истовремено скопското ЈП
Македонија

„Разбистри се“ до Морачанин: Да не бидат злоупотребувани нашите наоди за разрешување на Петровска

А1он
Алијансата „Разбистри сè“ реагира на коментарите на претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, во кои ги злоупотребува наодите на Алијансата за работата на Државниот инспекторат за