kuckovo

Видео Македонија

(ВИДЕО) Во 21 век жителите на Кучково без вода: „Јас носам вода од селската чешма, а жена ми пере со скршена рака“

Мери Јордановска
Со шишиња, кофи, и сè што ќе им се најде при рака, десетици жители од селото Кучково во Општина Ѓорче Петров чекаат ред пред селската
Македонија

Група гости кршеле чаши и шишиња во угостителски објект во Кучково, по што го нападнале сопственикот и уште четири лица

А1он
Синоќа 00,40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во с.Кучково – скопско во угостителски објект дошло до нарушување на јавниот ред