(ВИДЕО) Гори во близина на Кучково

Од:

Повторно гори во близина на селото Кучково во Општина Ѓорче Петров.

dobivaj vesti na viber

Од тоа што може да се забележи, гори планинскиот предел, над куќите покрај селото Кучково.

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Сокол Митревски, пред неколку дена апелираше до граѓаните да се вклучат во гаснење на пожарите, а претседателите на месните заедници да ја подобрат организациската поставеност на својата територија, а тоа значи граѓаните активно да учествуваат во гаснењето на пожарите во рамките на своите можности.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Во 21 век жителите на Кучково без вода: „Јас носам вода од селската чешма, а жена ми пере со скршена рака“

Мери Јордановска

Жители на Кучково протестираат поради недостатокот на вода

А1он

Група гости кршеле чаши и шишиња во угостителски објект во Кучково, по што го нападнале сопственикот и уште четири лица

Наум Локоски