Група гости кршеле чаши и шишиња во угостителски објект во Кучково, по што го нападнале сопственикот и уште четири лица

Од:

Синоќа 00,40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во с.Кучково – скопско во угостителски објект дошло до нарушување на јавниот ред и мир помеѓу повеќе лица.

dobivaj vesti na viber

Имено, на една од масите во објектот лицата кои седеле, започнале да кршат чаши и шишиња и на вработените им кажале дека ќе ја подмират штетата што ќе ја направеле. На тоа реагирал сопственикот А.Т.(25) од Скопје кој им кажал дека работното време завршува за 20 минути и дека треба да ја подмират сметката и да го напуштат објектот. Тогаш лицата започнале најпрво со чаши и пепелници да фрлаат кон А.Т. а потоа и физички го нападнале.

Потоа дошле В.М.(21), М.К.(20), П.М.(29) и В.А.(26) сите од Скопје, но веднаш лицата започнале и кон нив да фрлаат шишиња и други предмети, а потоа и физички ги нападнале, по што го напуштиле местото на настанот. Нападнатите со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Градската општа болница “8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош. По преземени мерки и активности, околу 02,15 часот пронајдени и приведени во Полициската станица Ѓорче Петров биле лицата: М.М.(26) од с.Кисела Јабука, Д.Б.(22) од с.Волково, И.Ј.(41), С.К.(30) М.З.(34) и Н.С.(20) сите од с.Кисела Јабука. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следат соодветни поднесоци.

Би можело да ве интересира

По десет часа распит ослободен приведениот за бомбите во училиштата

Маја Илиевска-Пачемска

И денешните дојави за бомби биле лажни, МВР приведе скопјанец во врска со заканите

Горан Наумовски

ВИДЕО: Се враќа ли Груевски во белата палата – ќе го пречека ли Данела?

Анита Петровска Рајковиќ

Започна 25-тото јубилејно издание на Скопје филм фестивал

Двајца турски државјани се истепале во Градски парк

Големо невреме во Скопје, откорнати дрвја и покриви, поплавени улици

Предраг Петровиќ