rakomet ep

Спорт

Македонската репрезентација попладне ќе ги добие противниците во квалификациите за ЕП 2022

А1он
Македонската ракометна репрезентација попладне ќе ги дознае противниците за квалификациите за Европското првенство 2022 што ќе се одржи во Унгарија и Словачка во период од
Спорт

ФФМ со поддршка за македонските ракометари

А1он
Во пресрет на утрешниот натпревар против Украина, од 1. коло на Европското првенство, македонските ракометари денес добија поддршка од Фудбалската федерација на Македонија. – Оставете
Спорт

Брестовац го објави списокот на ракометари за ЕП 2020

А1он
Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Покрај Велко Маркоски кој
Спорт

Со „Спорт лајф“ на Светско во ракомет, фати највисок коефициент и спремај се за Германија

А1он
„Спорт Лајф“ ве носи во Германија на Светското првенство во ракомет за мажи, во јануари. Можноста да се навива во живо, таму каде што нашите
Спорт

Холандија ја освои бронзата на ЕП за ракометарки

А1он
Репрезентацијата на Холандија го освои третото место и бронзениот медал на Европското првенство што се одржува во Франција. Во претпоследниот дуел на шампионатот, Холанѓанките попладнево