Со „Спорт лајф“ на Светско во ракомет, фати највисок коефициент и спремај се за Германија

Од:

„Спорт Лајф“ ве носи во Германија на Светското првенство во ракомет за мажи, во јануари. Можноста да се навива во живо, таму каде што нашите најдобри ракометари ќе си ги одмерат силите во светски рамки, ќе ја има играчот кој ќе „фати“ највисок вкупен коефициент на тикет со една комбинација, уплатен со приложена „Спорт Лајф“ клуб-картичка во периодот до 31 декември 2018 година.

Имено, на играчот со највисок погоден коефициент ќе му биде доделен пакет-аранжман за две лица на СП во Минхен, со авионски превоз, хотел и вклучени влезници за сите натпревари од групната фаза на Македонија! Вторoпласираниот ќе добие 49-инчен ТВ „Самсунг“, а за третопласираниот е обезбеден мобилен телефон Pocophone F1.

Возбудата во пресрет на првенството веќе започна со „Спорт Лајф“. Ќе навиваме заедно, а кој ќе фати највисок коефициент ќе се пакува за Минхен.

Репрезентацијата на Македонија ќе игра прво против Јапонија, а потоа ќе ја гледаме и против Бахреин, Хрватска, Шпанија и Исланд. Натпреварите од нашата Б група се одржуваат во Олимписката сала во Минхен.

ПР објава

Би можело да ве интересира

Милионска добивка со Фибоначи бонусот на „Sport Life“

Победникот на Типстер купот на „Sport Life“ ги зеде клучевите од станот

Флекс Кредит со поддршка на проектот „МЛАДИТЕ МОЖАТ“ на СОС Детско село

А1он

Традиционален „JUNIOR DAY” на „SPORT LIFE“

Во Спорт Лајф стартува „До 50 шанси за 100.000 денари“

„Sport Life” во посета на лицата со попреченост и детскиот дом „11 Октомври“ во Скопје

Ана Ололовска