rakomet ep

Спорт

Македонските ракометари пропуштија шанса да го осигураат пласманот на Европското првенство

А1он
Македонската машка ракометна селекција пропушти голема шанса уште од сега да се избори за настап на завршницата на Европскиот шампионат кој следната година ќе се
Спорт

Натпревари од 5. коло од квалификациите за ракометното Европско првенство

А1он
Единаесет од вкупно 14. натпревари од 5. коло од квалификациите за ракометното Европското првенство во Хрватска ќе се одиграат попладнево. Македонската ракометна селекција својот дуел