reprezentacija

Спорт

Брестовац: Групата за квалификациите не е ни лесна, ни тешка

А1он
Селекторот на машката ракометна репрезентација по добивањето на противниците во квалификациите за ЕП 2022 изјави дека групата „не е ниту лесна, ниту најтешка“. По денешната
Спорт

Кошарка: Македонската репрезентација против Естонија и Италија во ноември

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација во ноември ќе одигра две средби од квалификациите за Европското првенство во 2021 година на гостински терен кај Естонија и Италија. Светската
Спорт

Хорор за Лука Јовиќ – не е викнат во српската репрезентација

А1он
Лука Јовиќ нема да игра за репрезентацијата на Србија на квалификацискиот меч со Литванија, и пријателската средба со Парагвај. Јовиќ кој летоска од Ајнтрахт прејде
Спорт

(Видео) Италијанците по 65 години, повторно ќе играат во зелени дресови

А1он
На претстојниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020 помеѓу фудбалските селекции на Италија и Грција, на 12 октомври, домашните ќе настапат во некарактеристични зелени
Спорт

Македонската репрезентација до 18 години ремизира со Израел на вториот контролен натпревар

А1он
Македонската фудбалска репрезентација до 18 години одигра 3:3 против врсниците од Израел на вториот пријателски натпревар одигран на гостински терен. „Црвено-жолтите“ водеа со 2:1, но
Спорт

Брестовац со 16 ракометари ќе патува за Исланд

А1он
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави конечниот список од 16 играчи кои ќе заминат за Рекјавик за дуелот против Исланд. Ракометарите во
Спорт

Марадона му порача на Меси да не се враќа во аргентинската репрезентација

Кристијан Ландов
Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона „му упати совет“ на Лионел Меси да не се враќа во репрезентацијата на Аргентина, бидејќи притисокот на јавноста врз него
Спорт

Ангеловски: Ја почитуваме Италија, но ќе одиме на позитивен резултат

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија два дена се наоѓа во Торино, а избраниците на селекторот Игор Ангеловски одржаа и два тренинга во Италија. Селекторот на најдобрата
Спорт

Николов отпадна поради повреда, Јаховиќ повикан во репрезентацијата

А1он
Македонската фудбалска репрезентација денеска во Скопје ги започнува подготовките за квалификациските натпревари против Италија и Лихтенштајн за Светското првенство 2018 во Русија. Поради повреда фудбалерот