ФФМ со поддршка за македонските ракометари

Од:

Во пресрет на утрешниот натпревар против Украина, од 1. коло на Европското првенство, македонските ракометари денес добија поддршка од Фудбалската федерација на Македонија.

– Оставете ги настрана очекувањата, оставете го минатото и иднината, уживајте во моментот.

Можеби не сме фаворити како некогаш, но оваа репрезентација секогаш ја поддржуваме и за неа навиваме.

Ајде Македонија! – стои во пораката на ФФМ.

Македонската репрезентација се наоѓа во Б-групата , а покрај Украинците, противници ќе и бидат и Чешка на 12 јануари и домаќинот Австрија на 14 јануари.

Би можело да ве интересира

Одложено Редовното годишно Собрание на ФФМ

Ана Ололовска

ФФМ со одлука го прекина Националниот шампионат на неодредено време поради превенција од коронавирус

А1он

ФФМ официјално побара одложување на натпреварот Македонија – Косово

А1он

Познат изгледот на шеширите за баражите за СП 2021, С. Македонија во групата неносители

Ана Ололовска

Од понеделник ќе може да се купи билет за натпреварот помеѓу Македонија и Косово

А1он

Втора победа за македонските кадети на Медитеранските ракометни игри во Атина

Ана Ололовска