pukanje

Свет

Трамп мораше да прекине брифинг поради пукање во близина на Белата куќа

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп мораше набрзина да ја напушти конференциската сала, само неколку моменти откако почна брифингот за коронавирусот, а веднаш потоа се врати на
Македонија

Од две возила со автоматски пушки било пукано кон скопјанец во Бутел

А1он
Кон скопјанец попладнево од две возила биле испукани стотина куршуми, дознава „А1он“. Нападот се случи во скопската општина Бутел 2. Од полицијата го потврдуваат настанот
Македонија

МВР: Престрелката на Матка се случила поради движењето на чамците спрема пештерата

А1он
Од Министерството за внатрешни работи излегоа со првични информации околу инцидентот што попладнево се случи на Матка, кога настана тепачка меѓу две групи лица, а
Македонија

ВИДЕО: Пукање на Матка, меѓу напаѓачите и внукот на реисот?

Мери Јордановска
Тепачка меѓу две групи настанала попладнево на Матка, во делот каде што се наоѓаат чамците кај езерото. Во групата на напаѓачите, неофицијално, бил и внукот
Свет

Четворица убиени во САД, напаѓач влегол во бар и почнал да пука

А1он
Четири лица загинаа утрово во пукање во Канзас Сити, објави Си-ен-ен, повикувајќи се на официјалниот твитер-профил на полицијата во овој американски град. Вкупно девет лица