Ранети двајца браќа во пукотница на наплатна станица „Желино“

Од:

Тетовската полиција извести дека вчера во 11.20 часот на наплатна станица „Желино“, Џ.А (40) од Тетово, по претходна расправија, со пиштол пукал кон А.К.(34) и неговиот брат А.К.(32), при што двајцата се здобиле со повреди.

Ранетите А.К. и А.К. биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје каде им е укажана лекарска помош.

Јавен обвинител и полициски службеници од СВР Тетово извршиле увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Престрелка во Башчаршија, едно лице е рането

Горан Наумовски

Пукање во Торонто, тројца мртви, меѓу нив e и убиецот

(ВИДЕО) Оружен инцидент во супермаркет во Грција, едно лице загина, а друго е повредено

Горан Наумовски

Криминалец во Тузла пукал со пиштол, оштетил две возила и е во бегство

Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Малолетник од Скопје пукал во познаник и кон неговото возило

Горан Наумовски