premier liga

Спорт

Светското првенство влијае на битката за титулата во Премиер лигата

А1он
Светското првенство во Русија заврши пред речиси седум месеци, но уште дава одраз на битката во Премиер лигата. Ова се вели во извештајот на осигурителниот
Спорт

(ВИДЕО) Хрватот Ловрен нов член на Ливерпул

А1он
Репрезентативецот на Хрватска Дејан Ловрен е нов играч на англискиот вицешампион Ливерпул. Тој, откако успешно ги мина медицинските прегледи потпиша договор со тимот од Енфилд.