lester

Спорт

Варди мора на операција, Лестер ќе биде без напаѓачот неколку недели

А1он
Напаѓачот Џејми Варди ќе отсуство од теренот неколку недели, бидејќи мора да замине на операција на ингвинална хернија, соопшти денеска тренерот на премиерлигашот Лестер, Брендон
Спорт

Барселона може да го ослободи Кутињо за 75 милиони евра, за него се заинтересирани Евертон и Лестер

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Филипе Кутињо, кој на позајмица игра за Баерн, може да се врати во Англија. За Бразилецот се заинтересирани Лестер
Спорт

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

А1он
Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот.
Спорт

Лестер го казни навивачот кој влезе на терен да го прегрне синот на починатиот сопственик на клубот

А1он
Раководството на премиерлигашот Лестер му забрани влез на стадионот во следните три месеци на навивачот кој втрча на теренот за да изрази сочувство до синот
Спорт

Емоционално враќање на Лестер на „Кинг Пауер“ стадионот заврши без голови

А1он
Лестер го одигра својот прв натпревар „Кинг Пауер“ стадионот по смртта на неговиот сопственик, Вичај Сривадханапрада. „Лисиците“ не успеаја да постигнат гол против Барнли и