vejn runi

Спорт

Вејн Руни пак е во неволја – го сликаа во друштво на две млади девојки, тој тврди дека го местат

А1он
Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и англиската репрезентација, а сега менаџер на Дерби Каунти, Вејн Руни, повторно е на мета на британските таблоиди, откако беа
Спорт

Руни: Зошто Артета требаше да се разболи за англискиот фудбал да донесе правилна одлука?

А1он
Вејн Руни изјави дека владата и раководителите во фудбалот ги третирале играчите како „глувци за тестирање“. Фудбалот во Велика Британија е запрен барем до 3