poplavi

Свет

144 загинати во поплави во Русија

А1он
144 лица го загубија животот во катастрофалните поплави предизвикани од поројните дождови што го погодија јужниот регион Краснодарск во Русија. Според оперативниот штаб на Министерството
Свет

120 мртви и 6 милиони раселени од поплавите во Индија

А1он
Повеќе од 120 лица настрадаа во поплавите по обилните монсунски дождови на североисток во Индија. Метеоролозите предупредуваат дека обилните дождови ќе продолжат и следните 24