ВИДЕО: „Ајзак“ и се заканува на Луизијана

Од:

Тропската бура „Ајзак“ се заканува да се рашири и по внатрешноста на Луизијана, а нивото на водата на северното крајбрежје и понатаму е високо.

dobivaj vesti na viber

„Иако „Ајзак“ повеќе не е ураган, опасноста од бурата и поплавите и натаму постои“, наведува американскиот центар.

Ветровите со максимална брзина од 95 километри на час, се движат кон северозапад и се очекува да продолжат во тој правец и во текот на ноќта.

Би можело да ве интересира

Турција го повика на разговор американскиот амбасадор

Ана Ололовска

Бајден: САД се подготвени на сите потези на Северна Кореја

Ана Ололовска

Бајден во Токио ќе ја засилува Индо-пацифичката соработка

Ана Ололовска

Саливан: САД сакаат да го продлабочат економското партнерство со Тајван

Ана Ололовска

Кина со предупредување до САД: Не играјте на картата на Тајван, осудени сте на пропаст

Ана Ололовска

Њујорк тајмс: Три четвртини од Афроамериканците стравуваат од расистички напади

Ана Ололовска

Leave a Comment

one + seventeen =