policiski sindikat

Македонија

Синдикатот на полиција во Македонија за вработените бара додаток за борба против коронавирусот

А1он
Синдикатот на полиција во Македонија од Владата и од министерот Оливер Спасовски бара да воведат додаток за вработените во полицијата за борба против коронавирусот, бидејќи,
Македонија

Полицискиот синдикат реагира: Полицајци претставени како криминалци во објава на МВР

Кристијан Ландов
Полицискиот синдикат реагира во врска со вчерашната објава на министерството за внатрешни работи во која се сооштува дека од страна на Одделот за внатрешна контрола,
Економија

ССК и Македонскиот полициски синдикат заеднички против сивата економија

А1он
Создавање платформа за заедничко дејствување и заеднички настап пред релевантните институции, е целта на Договорот за соработка што го потпишаа денеска Сојузот на стопански комори
Македонија

Полициски синдикат: И ние сме луѓе, воздржете се од верски собири

А1он
Македонскиот полициски синдикат од името на сите вработени во Министерството за внатрешни работи апелира до лидерите на верските заедници и сите граѓани да се воздржат
Македонија

МПС повикува МВР да не се вмешува во дневно политички настани

А1он
Македонскиот полициски синдикат (МПС) ги повикува сите раководни структури во МВР на сериозност и професионалност и невмешување на Министерството во дневно политички настани, а вработените
Македонија

Полицискиот синдикат бара брза и ефикасна реакција за нападите врз полицајците

А1он
Правосудните органи мора да започнат да ги процесуираат нападите врз полициските службеници во најбрз можен рок, притоа паралелно да ја заоструваат казнената политика и почесто
Македонија

Министерот Спасовски ги отвори Синдикалните игри и средби во Охрид

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ги прогласи за отворени 14-ти по ред Синдикални игри и средби што во организација на Македонскиот полициски синдикат
Македонија

Полицискиот синдикат бара командна одговорност за случувањата во Собранието на РМ

А1он
Командна одговорност и правична и поединечна истрага побара денеска на прес-конференција претседателот на Македонскиот полициски синдикат Ацо Антовски за најновите суспендирања на полициските службеници во
Македонија

Независниот синдикат на полицијата поднесе кривична пријава против началникот на СВР Струмица

А1он
Независниот синдикат на полицијата од Струмица денеска до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против началникот на СВР Струмица поради, како што велат, опструкции во