platezni karticki

Македонија

Дел од државните картички ќе останат неподелени, добитниците се отселиле

Маја Илиевска-Пачемска
Дел од домашните платежни картички како помош за справување со последиците од коронавирусот  ќе останат неподелени оти лицата кои ги добиле не се во земјава,
Македонија

Гужви пред банките за државните картички, без маски, без растојание

Маја Илиевска-Пачемска
Слободно нека отворат нов кластер заразени од коронавирус и нека го наречат државни картички, коментираа денес скопјани пред филијалата на Стопанска банка на Бит-пазар. Се
Економија

До крајот на следната недела се очекува да бидат затворени сите приговори за платежните картички

А1он
Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска на прес-конференција во одговор на новинарско прашање рече дека од 50.000 приговори за домашните платежни картички од проектот „Купувам