stopanska banka

Македонија

Грабеж во Стопанска Банка во трговскиот Беверли – влегол маскиран и со пиштол

Грабеж утринава во Стопанска Банка во трговскиот центар Беверли во населбата Капиштец во Скопје. Според информациите во банката влегло маскирано лице кое било вооружено со
Македонија

Дел од државните картички ќе останат неподелени, добитниците се отселиле

Маја Илиевска-Пачемска
Дел од домашните платежни картички како помош за справување со последиците од коронавирусот  ќе останат неподелени оти лицата кои ги добиле не се во земјава,
Економија

Стопанска банка АД Скопје утре ќе ги исплати пензиите на картички, на шалтер од сабота

А1он
Стопанска банка АД Скопје информира дека утре ќе ги исплати пензиите за корисниците на дебитни картички, кои средствата  ќе може веднаш да ги користат во
Економија

Стопанска банка во петок со работно време до 17 часот, во сабота нема да работи

А1он
Поради надградба на информацискиот систем филијалите на Стопанска банка АД Скопје утре ќе работи до 17 часот, а во сабота нема да работат. Како што
Економија

Стопанска банка продолжува со извршување на редовните банкарски активности

А1он
Стопанска банка ад Скопје денеска соопшти дека како независно правно лице кое работи во рамки на македонската законска регулатива целосно почитувајќи ги мерките на Народната банка