petkov

Македонија

Пендаровски: Петков е Нелсон Мендела во споредба со неговите претходници

А1он
Претседателот Стево Пендаровски смета дека нема лични пораки кон него од премиерот на Бугарија Кирил Петков во коментарот околу темата кој ја води надворешната политика
Македонија

ВИДЕО: Премиерот Ковачевски го пречека премиерот Петков на првата официјална посета на нашата земја

А1он
Со државна церемонија пред платото на Владата, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, го пречека премиерот на Република Бугарија Кирил Петков кој