pei

Македонија

ПЕИ бара крвниците и насилниците најостро да бидат санкционирани

А1он
Партијата за Европска иднина – ПЕИ, најостро ги осудува насилните настани во Собранието. „Особено сме згрозени од вандалскиот чин по цена на живот врз народните
Македонија

(ВИДЕО) Цаноски: Со задоволство ја потпишавме Платформата за демократска Македонија

А1он
„Партијата за Европска Иднина со задоволство ја потпиша Платформата, за фер и демократаски избори, за слободна Македонија. Ние како партија и претходно дававме деманти и
Македонија

ПЕИ ја напушти коалицијата Сојуз за иднината

А1он
Фијат Цаноски излезе од коалицијата „Сојуз за иднината“. ПЕИ на последните седници на партиските органи ги анализирале резултатите од последните локални избори и заклучиле дека
Македонија

Цаноски: ПЕИ останува во здружената опозиција и покрај кандидатурата за Маврово Ростуше

А1он
Лидерот на Партијата за европска иднина (ПЕИ) Фијат Цаноски денеска соопшти дека без оглед на кандидатурата на Зунун Зунуни за градоначалник на Општина Маврово Ростуше,