Бишевац останува во опозицискиот фронт

Од:

Пратеникот Сафет Бишевац за А1он вели дека тој и пратеничката Ленче Николовска остануваат во опозицискиот фронт.

-Јас бев избран на листата на СДСМ и останувам доследен на ова, изјави Бишевац. Тој не сака посебно да ја коментира одлуката на ПЕИ и Фијат Цановски да излезат од коалицијата.

-Тие се посебен политички субјект и имаат право да донесат одлука која е во новен и во интерес на нивните членови, рече Бишевац.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Изминаа два и пол месеци, а Арсовска ништо не сработи за скопјани

Јајоска: Со скандалозни одлуки, Арсовска покажува целосна негрижа за граѓаните на Скопје

СДСМ: Арсовска ги заборави скопјани, но Владата најде решение за топли радијатори

СДСМ: Арсовска од градоначалничка станува портпаролка на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

Град Скопје: Наместо одржливи и реални решенија за проблемите на граѓаните, СДСМ продолжува со лаги и манипулации

Ана Ололовска

СДСМ: Арсовска вдомува кадри на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје и ги игнорира потребите на скопјани

Ана Ололовска

1 comment

Koljo 19/04/2013 - 14:16 at 14:16

Bravo za Safet! To Sajo….si ostana dosleden na tvoite principi.

Reply

Leave a Comment

16 − 10 =