Фијат Цаноски се повлекува од политика

Од:

Лидерот на ПЕИ, Фијат Цаноски, во писмено соопштение денеска ја информираше јавноста дека се повлекува од политиката и од функцијата претседател на Партијата за европска иднина.

„Одлуката ја носам како морален чин, а е израз на лошите изборни резултати што Партијата за европска иднина ги постигна на последните парламентарни избори“, напиша тој.

Цаноски им се заблагодари на сите досегашни поддржувачи на политиките на ПЕИ. До свикување на наредниот конгрес, со ПЕИ ќе раководат партиските тела и органи согласно статутот на партијата.

Би можело да ве интересира

ПЕИ бара крвниците и насилниците најостро да бидат санкционирани

Наум Локоски

ПЕИ во опозициската коалиција

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Цаноски: Со задоволство ја потпишавме Платформата за демократска Македонија

Ана Ололовска

ПЕИ ја објави листата за парламентарните избори 2014

Емир Латифовиќ

ПЕИ ќе оди самостојно на парламентарните избори

Емир Латифовиќ

Бишевац останува во опозицискиот фронт

Ана Ололовска

Leave a Comment

two + thirteen =