patarina

Македонија

Времен режим на сообраќај поради изградба на новата патарина кај Демир Капија

А1он
Времен режим на сообраќај до 2 март ќе има на магистралниот пат Неготино-Гевгелија, кај наплатната станица Демир Капија, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.
Македонија

Патарината кај Гевгелија од утре почнува со работа

А1он
Наплатната станица Гевгелија од утре ќе започне со работа. Како што соопштија вечерва од АМСМ, патарината ќе започне со работа од 7 часот изутрина. Според
Македонија

Од патарини годинава инкасирани 23,5 милиони евра, продадени 6.735 картички и тагови

А1он
Јавното претпријатие за државни патишта од почетокот на годинава, па заклучно со јули, од наплата на патарина остварило приходи во износ од 1.434.012.792 денари (23,5
Економија

Од утре патарина може да се плати без застанување

Маја Илиевска-Пачемска
На Коридорот 10, односно од Табановце до Гевгелија, од утре и официјално патарина ќе може да се плати без застанување, најави Зоран Китанов, директор на
Македонија

Казнет 31 возач за неплаќање на патарина, меѓу нив и полицајци

А1он
Девет вработени во МВР и 22 граѓански лица, биле санкционирани оти не платиле патарина. Полицајците ја злоупотребиле службената легитимација, а останатите на различни начини одбегнале