Патарината кај Гевгелија од утре почнува со работа

Од:

Наплатната станица Гевгелија од утре ќе започне со работа.

Како што соопштија вечерва од АМСМ, патарината ќе започне со работа од 7 часот изутрина.

Според ценовникот на Јавното претпријатие за државни патишта – ЈПДП, цената за возила од Б категорија со две осовини ќе изнесува 100 денари додека при готовинско плаќање во евра таа ќе изнесува 2 евра.

Би можело да ве интересира

Започнува времен режим на сообраќај за тешки товарни возила во викендите и најжешките денови

А1он

Можни прекини во сообраќајот на патниот правец Радовиш-Штип

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Ана Ололовска

Во Гевгелија позитивно решени околу 90 отсто од барањата за легализација на дивоградби

Ана Ололовска