parno

Економија

Пет години затвор за крадење струја, вода и парно

А1он
Нема веќе да се толерираат сите оние кои  крадеа струја, вода, парно. Новите измени во кривичниот закон предложени од Министерството за правда предвидуваат затворски казни за
Економија

Од утре топли радијатори и „жешки“ сметки

А1он
Од утре   и официјално стартува  грејната сезона. Топлификација најави  дека ќе го вклучи  на системот и ќе  дистрибуира  топлинска енергија до сите домови  во  Скопје